لوگوی هتل اترک سرعین
list وجه متمایز مجتمع هتل آپارتمان و آبدرمانی اترك، برخورداري از آبدرماني مدرن و اختصاصي براي اولين بار در شهر سرعين مي باشد. کلیک کنید
list مقالات مدیریت: بررسي معضل «جارچيان» و چالش هاي ايجاد شده به توسط ايشان در صنعت گردشگري سرعين و راهكارهاي لازم براي رفع آن
list جدیدترین تغییرات سایت: بخش رستوران، بخش واحدهای اقامتی و بخش آبدرمانی با عکسهای جدید و به طور یکپارچه، آپدیت شده اند.

صفحه اصلی  معرفي استان  |  معرفي هتل اترك سرعين  |  اطلاعات رزرواسیون  |  آبدرمانی اختصاصی  مقالات مديريت  | معرفی ویدئویی مجتمع  |  گالري عكس  |   تماس با ما

   معرفي نقاط گردشگري شهرهاي استان اردبيل                                                                                     (تغيير زبان: EN/US)

معرفي جاذبه هاي گردشگري استان

  معرفي جاذبه های گردشگری شهر توريستي سرعين (En/Us)
  معرفي جاذبه های گردشگری شهر مشكين شهر (En/Us)
  معرفي جاذبه های گردشگری شهر پارس آباد (En/Us)
  معرفي جاذبه های گردشگری شهر بيله سوار (En/Us)
  معرفي جاذبه های گردشگری شهر گرمي (En/Us)
  معرفي
جاذبه های گردشگری شهر خلخال (En/Us)
  معرفي جاذبه های گردشگری شهر اردبيل (En/Us)
  معرفي جاذبه های گردشگری شهر نمين (En/Us)
  معرفي جاذبه های گردشگری شهر كوثر (En/Us)
  معرفي جاذبه های گردشگری شهر نير (En/Us)

اطلاعات تماس با مجتمع هتل آپارتمان و آبدرمانی اترک

برای عضویت در کانال تلگرام مجتمع هتل آپارتمان و آبدرمانی اترک سرعین روی نام کانال در تصویر زیر کلیک کنید

عضویت در کانال تلگرام هتل اترک شماره تماس هتل اترک اطلاعات تماس با مجتمع هتل آپارتمان و آبدرمانی اترک

ساير امكانات سايت

تشخيص عسل طبيعي از عسل تقلبي
آژانس ها و تورهاي گردشگري اردبيل
گالري عكس هتل اترك سرعين
دانلود فيلم تبليغاتي هتل اترك
آبدرمانی اختصاصی اترک
كروكي مسير هتل اترك
بخش واحدهای اقامتی
بخش سالن کنفرانس
بخش  رستوران اترک
نقشه شهر سرعين

جاذبه های گردشگری استان اردبیل

جاذبه های تاریخی اردبیل - آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی
جاذبه های گردشگری اردبیل - موزه شاه اسماعیل خطایی
جاذبه های گردشگری اردبیل - دریاچه شورابیل اردبیل
جاذبه های گردشگری اردبیل - جمعه مسجد اردبیل
جاذبه های گردشگری اردبیل - کلیسای مریم مقدس
جاذبه های گردشگری اردبیل - پل معلق مشکین شهر
جاذبه های گردشگری اردبیل - مقبره شیخ جبرائیل
جاذبه های گردشگری اردبیل - دریاچه نئور
غذاهای محلی اردبیل - حلوای سیاه اردبیل

معرفی رستوران مجتمع هتل اترک سرعین

رستوران هتل اترک سرعین - سایدبار

معرفی آبدرمانی مجتمع هتل آپارتمان و آبدرمانی اترک

آبدرمانی هتل اترک سرعین - سایدبار

بخش اقامت مجتمع هتل آپارتمان و آبدرمانی اترک

بخش اقامت مجتمع هتل آپارتمان و آبدرمانی اترک

 

معرفي شهرستانهاي استان اردبيل - شهرستان سرعين 

صفحه براي دسترسي راحت تر بازديد كنندگان گرامي، بوك مارك شده است. براي رفتن به هر قسمت روي عنوان همان قسمت كليك كنيد تا در صفحه به قسمت مورد نظر منتقل شويد. (آخرین ویرایش:  15 بهمن 1397)

معرفی جاذبه های گردشگری استان اردبیل - شهر توریستی سرعین

  معرفي شهر توريستي سرعين

نمايي زيبا از شهر توريستي سرعين

   جاذبه های گردشگری شهر توریستی شهر سرعین


مقدمه (بالا)

شهرستان سیاحتی سرعین در 23 کیلومتری اردبیل در دامنه کوه سبلان واقع شده و به علت داشتن چشمه های آب معدنی فراوان، مشهور شده است. سرعین دارای ده ها چشمه آب گرم معدنی می باشد که از کوه سبلان سرچشمه می گیرند. چشمه های آب معدنی معروفی از قبیل گاومیش گلی، بش باجیلار، مجتمع آب درمانی سبلان و... در این شهر واقع شده است.

ميدان سيمرغ شهر توريستي سرعين

ميدان سيمرغ شهر توريستي سرعين

سرعین در فرهنگ لغت فارسی به معنای «سرچشمه» می باشد. در ادوار گذشته از این منطقه به نامهای ساری قیه، سارقین، سرائین و سرقین یاد شده است.

طبيعت بكر شهر توريستي سرعين

طبيعت بكر شهر توريستي سرعين

آب و هوای دلپذیر و معتدل اولین جاذبه ای است که قبل و بعد از ورود به شهر و منطقه سرعین، گردشگران از آن بهره مند می شوند و از عمده ترین دلایل روی آوردن گردشگران به این منطقه می باشد. این شهر در زمینه توریسم درمانی رتبه نخست را در کشور دارا بوده و لازم است در نقاط دیگر کشور نیز با الگوبرداری از این شهر توجه ویژه به مناطقی که از لحاظ محیطی دارای چشمه های آب گرم هستند صورت گیرد؛ زیرا گردشگری درمانی، از مواردی است که حتی خانواده هایی با منابع مالی ضعیف تر نیز مایل به انجام آن هستند.

نمايي زيبا از شهر توريستي سرعين

نمايي زيبا از شهر توريستي سرعين

منافعی که آب های معدنی برای ناراحتی هاي پوستی، دردهای مفصلی دارند، می تواند دلیل خوبی برای مسافرت خانواده هایی باشند که مشکلاتی در این زمینه دارند. به جز آبگرم، توریسم درمانی در مناطق دیگری همچون دریاچه ارومیه نیز دیده می شود که مردم از گل و لای و آب آن برای منافع درمانی استفاده می نمایند؛ به طور کلی این جنبه از گردشگری در کشور می تواند به خوبی رشد و گسترش پیدا کند و در صورت توجه کافی آینده بسیار خوبی برای آن پیش بینی می شود.

نمايي زيبا از شب هاي برفي شهر توريستي سرعين

نمايي زيبا از شب هاي برفي شهر توريستي سرعين

خوشبختانه بهداشتی شدن چشمه های آب گرم نیز کمک بسیار زیادی در جذب گردشگر به سرعین کرده است. بیشتر چشمه های آب معدنی منطقه اکنون به صورت استخرهای سرپوشیده و با امکانات کامل درآمده که غالباً به صورت دو سانس هم برای آقایان و هم برای خانم ها فعالیت می نمایند. آب چشمه ها حاوی املاح معدنی گوناگون بوده و PH آنها کمی اسیدی است. آب چشمه ها غالباً کدر و شبیه به آب هایی است که کمی گل آلود شده اند. بیشتر آب های داخل شهر در محدوده دمایی کمی بالاتر از 40 درجه سانتیگراد بوده و در بدو ورود به استخر داغ به نظر می آید. در غالبِ ایامِ سال، استخرها شلوغ بوده به نحوی که در بعضی استخر های معروفتر حتی ممکن است در هر متر مربع چند نفر در حال شنا باشند.

شهر سرعین مانند سایر نقاط این منطقه دارای تابستان های خنک و دلپذير و زمستان های سرد و پر برف است. البته سرمای هوا مانع از ورود گردشگران به این منطقه نمی شود و گرمای طبیعی آب های معدنی عاملی برای افزایش جذابیت مسافرت زمستانی به سرعین است. علاوه بر این وجود پیست اسکی آلوارسِ سبلان عامل دیگری برای افزایش جذابیت گردشگری این شهر است.

عسل و سرشیر معروفترین محصول و سوغاتی مناطق اطراف سبلان و به خصوص سرعین می باشد. دامنه ها و کوهپایه های حوالی سبلان به لحاظ تنوع گیاهی و ویژگی های اقلیمی، استعداد فوق العاده ای برای تولید عسل و زنبورداری دارد. بهترین نوع عسل در دامنه های پوشیده از سنبل، ریحان، پونه و گون سبلان تولید می شود و به سبب مرغوبیت شهرت بسیاری پیدا کرده است.

فروشگاه عسل و سوغاتی هتل اترک سرعین

«آش دوغ» سرعین نیز بسیار معروف است؛ بعید است که گردشگری به این منطقه مسافرت کند و دست کم یکبار از این غذای محلی نخورده و لذت نبرد. کباب های محلی این منطقه نیز بسیار معروف و مورد علاقه گردشگران است. اين شهر با داشتن هتل ها و مهمانپذیرهای متعدد؛ داراي امکانات بسيار مناسب براي اقامت ميهمانان بوده و در مقایسه با سایر نقاط گردشگری کشور به نظر می آید تسهیلات توریستی بسیار مناسبی در این شهر تهیه دیده شده است. گرچه با وجود این امر در تابستان استقبال بسیار زیاد ایرانگردانی که بسیاری از آنان برای استفاده از خواص درمانی آب گرمها به سرعین سفر کرده اند ممکن است نیاز بیشتر به امکانات را نیز یاد آور شوند.


معرفي مجتمع آبدرماني اترك سرعين (بالا)

در سطح استان اردبيل و نيز در شهر توريستي سرعين براي اولين بار در اقدامي مبتكرانه، مجتمع هتل آپارتمان و آبدرماني اترك، به طور منحصر به فرد داراي يك واحد آبدرماني اختصاصي و مجهز مي باشد.

نمايي از استخر مجتمع آبدرماني اترك سرعين

نمايي زيبا از استخر مجتمع آبدرماني اترك سرعين

واحد آبدرماني اترك از ساعت هشت صبح تا سه بعد از ظهر جهت استفاده بانوان و از ساعت سه و نيم بعد از ظهر تا دو شب جهت استفاده آقايان مي باشد. آبدرماني اترك سرعين به علت قابليت و سرويس دهي خود، در خدمت تمام گروههاي ورزشي و اردوهاي تداركاتي مختلف مي باشد. همچنين اين آبدرماني پذيراي ورزشكاران عزيز كشورمان در قالب تيم هاي ملي فوتبال، كشتي و جودو بوده است. از اين نظر مجتمع آبدرماني اترك، كاملاً براي ساير تيم هاي ورزشي نيز آماده سرويس دهي مي باشد.

آبدرمانی هتل اترک سرعین

آبدرماني مجتمع اترك، قابل رقابت و حتي بالاتر از ديگر واحدهاي آبدرماني سرعين، مجهز به تمام امكانات رفاهي و جنبي مي باشد. در ادامه امكانات رفاهي آبدرماني اترك ذكر مي گردد:

رديف

  عناوين امكانات

1 استخر بزرگ و سرپوشيده
2 سوناي خشك
3

سوناي بخار

4 جكوزي گروهي و انفرادي
5

دوش هاي آبگرم و سرد

6 حوضچه آب سرد
7 امكانات فيزيوترابي و توانبخشي
8 اتاق ماساژ
9 بوفه و امكانات پذيرايي
10 ساير امكانات رفاهي (كفشداري، رختكن و...)

معرفي مجتمع آبدرماني سردابه: (بالا)

روستاي وكيل آباد در فاصله 28 كيلومتري شمال غرب شهر اردبيل در دامنه سبلان واقع شده است. مهمترين و معروفترين چشمه آب معدني اين منطقه، چشمه معني سردابه مي باشد. آبگرم معدني سردابه در سال هاي اخير توسط شركت آب منطقه اي اردبيل بازسازي شده و به صورت مجتمع آبدرماني به امكانات دوش، رختكن، سونا، جكوزي، استخرهاي زنانه و مردانه و ساير امكانات جنبي ساخته شده و محوطه سازي گرديده است. دماي متوسط آبگرم سردابه حدود 35 درجه سانتي گراد است.

علاوه بر آبگرم سردابه در اين منطقه، يل سوئي و چشمه هاي نه گانه يدي بلوك نيز در فاصله 3 كيلومتري روستاي وكيل آباد واقع شده است.


مجتمع آبدرماني سبلان سرعين: (بالا)

اين مجتمع اولين و بي نظيرترين مجتمع آبدرماني در ايران و خاورميانه محسوب مي شود. زير بناي آن 7200 متر مربع و در دو طبقه مجزا جهت پذيرائي و سرويس دهي براي آقايان و بانوان احداث شده است. اهم امکانات اين مجتمع به شرح ذيل مي باشد:

سه استخر سرپوشيده (دو استخر عمومي براي بانوان و يک استخر عمومي براي آقايان)
چهار واحد سوناي خشک

دو واحد سوناي بخار

حوضچه هاي آب سرد

دوش هاي آب سرد و گرم

وان هاي انفرادي به تعداد 112 واحد

حوضچه هاي تحت فشار (جکوزي) به تعداد 19 واحد

بخش فيزيوتراپي با امکانات مجهز

بوفه، رستوران، نمازخانه و سالن هاي انتظار

   خواص و مشخصات آبگرم هاي معدني شهر سرعين

تعريف آب هاي معدني: (بالا)

در ايران بر طبق تعريف مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي وزارت صنايع آب معدني به آب هايي گفته مي شود که داراي املاح معدني، عناصر جزئي يا ديگر ترکيبات باشد و مستقيماً از چشمه يا نقاط حفر شده از طبقات زيرزميني به دست آمده و داراي خواص بهداشتي و درماني باشد و سرانجام مورد تأييد و بررسي متخصصان ذيصلاح قرار گرفته باشد.

چشمه هاي معدني يا آب هاي معدني معمولاً به آب هايي گفته مي شود که از تشکيلات زمين ساخت خارج و داراي اثرات بيولوژيک و خواص درماني بوده و توسط مجامع علمي و پزشکي تأييد شده باشند. استان اردبيل به ويژه منطقه توده آتشفشاني سبلان از نظر تعداد فراواني چشمه هاي معدني در سطح کشور بي نظير و معروف مي باشد. اين آب ها را از نظر موقعيت مکاني و محل استقرار در پنج گروه مي توان معرفي کرد:

الف) مجتمع آبهاي معدني سرعين

ب) مجتمع آبهاي معدني سردابه

ج) مجتمع آبهاي معدني نير

د) مجتمع چشمه هاي معدني ارجستان

ه) مجتمع آبهاي معدني موئيل


آبگرم بش باجيلار: (بالا)

چشمه آبگرم بش باجيلار در شهر سرعين واقع شده است. دبي 5 چشمه روي هم رفته 13 ليتر در ثانيه و به صورت دائمي در جريان است. دماي آب در داخل استخر در حدود 35 درجه و ظاهري کدر، کمي ترش مزه و کمي بودار است. از آنيون هاي آن مي توان بيکربنات، کلرور، سولفات و کاتيونهاي آن کلسيم، منيزيم، سديم و پتاسيم مي باشد. هدايت الکتريکي آن براي 25 درجه حرارت 1200 و PH آن اسيدي است. ترکيب آب از نوع کلروبيکربنات سديم و گرم است.

براي درمان بيماريهاي عمومي و تسکين دردهاي عصبي و مفصلي استفاده مي شود.


آبگرم قهوه خانه ممتاز: (بالا)

اين آبگرم نيز در داخل حياط قهوه خانه ممتاز واقع شده است. آبدهي اين چشمه 4 ليتر در ثانيه و جريان آن به صورت دائمي و متغير مي باشد. دماي آب در مظهر 47 درجه سانتي گراد است. ظاهر آب کمي تيره و مزه آن کمي ترش است. هدايت الکتريکي آن براي 20 درجه حرارت 1350 است. PH آن در حدود 6 و آنيون هاي مهم آن کلرور، بيکربنات، کربنات و کاتيونهاي مهم آن منيزيم، سديم و پتاسيم مي باشد.

براي درمان بيماري هاي سيستم حرکتي و بيماريهاي عصبي استفاده مي شود.


آبگرم ژنرال: (بالا)

آبگرم ژنرال در شمال شهر سرعين واقع شده است. ارتفاع چشمه از سطح دريا 2000 متر است. مانند ساير چشمه هاي اين شهر، اين چشمه نيز در کف دره قرار گرفته است. دبي آب 6 ليتر در ثانيه و دماي آن در حوض 43 درجه سانتي گراد و مزه آب کمي ترش و بيرنگ مي باشد. آنيون هاي آن بيکربنات، کلرور، سولفات و کاتيون هاي آن سديم، کلسيم، پتاسيم، منيزيم مي باشد. هدايت الکتريکي آن براي 20 درجه حرارت 1400 و PH آن از نوع اسيدي و 6/2 است. تيپ آب آن از نوع کلروبيکربنات سديم است.

به علت داشتن عناصر فوق بيشتر براي تسکين دردهاي عضلاني و رفع روماتيسم استفاده مي شود.


چشمه گوز سوئي (آب چشم): (بالا)

اين چشمه در کنار قهوه خانه واقع شده است. دماي آب 21 درجه سانتيگراد و تقريباً اسيدي است. هدايت الکتريکي آن براي 20 درجه حرارت 900 است. مزه آب گس و بي بو است. آنيون آن بي کربنات و کاتيون آن کلسيم است. آب آن در رديف آب هاي بيکربنات کلسيک قرار دارد. آبدهي آن خيلي کم و در حدود 1 ليتر در ثانيه و از دو نقطه کف حوضچه با مقدار قابل توجهي گاز کربنيک و هوا با فشار خارج مي شود.

از آب آن براي درمان بيماري هاي چشم استفاده مي کنند.


آبگرم گاوميش گولي: (بالا)

اين چشمه در شهر سرعين و در ارتفاع 1940 متري از سطح دريا، بر روي کف دره واقع شده است. آبدهي آن 140 ليتر در ثانيه و يکي از پر آب ترين چشمه هاي اين ناحيه است. آب آن به صورت دائمي و جوشان در جريان است. دهانه آن پراکنده و دماي آب در حوض 46 درجه سانتيگراد است. آب اين چشمه ترش مزه، بي رنگ و کمي بودار است (بوي هيدروژن سولفوره به مشام مي رسد) در اطراف مظهر چشمه و حوضچه ها کمي رسوبات زرد رنگ اکسيد آهن ديده مي شود. آنيون هاي آن کربنات، بيکربنات، کلروره، سولفات و کاتيونهاي آن کلسيم، منيزيم، سديم و پتاسيم مي باشد. هدايت الکتريکي براي 25 درجه حرارت 1300 و PH آن 58/6، باقيمانده مواد خشک شده از تبخير آب آن 678 ميلي گرم در ليتر بوده و آب آن در رديف آب هاي کلروره، بيکربنات سديک و کلسيک گرم مي باشد.

آب آن به علت داشتن ترکيب کلروبيکربناته سديک و کلسيک براي درمان بيماري هاي عمومي، بيماري هاي سيستم حرکتي (دردهاي مزمت روماتيسمي) و بيماريهاي زنان، خنازير و بيماريهاي قلبي و نيز تقويت عمومي بدن استفاده مي شود.


آبگرم پهنلو: (بالا)

اين آبگرم در شمالي ترين نقطه شهر سرعين واقع شده است. ارتفاع چشمه از سطح دريا به 1950 متر مي رسد. آبدهي چشمه در حدود 8/1 ليتر در ثانيه و به صورت دائمي و جوشان در جريان مي باشد. دماي آن در حوض 37 درجه سانتي گراد و هدايت الکتريکي آن براي 25 درجه حرارت 1360 و حالت نيمه اسيدي را دارد. رنگ آن تقريباً مايل به سبز است. آنيون ها و کاتيون هاي مهم آن کلرور، سولفات، سديم و پتاسيم مي باشد. آب آن در رديف آب هاي کلروبيکربنات سديم است.

از اين آبگرم براي درمان بيماري هاي عمومي و تسکين اعصاب و دردهاي مفصلي استفاده مي شود.


آبگرم قره سو (اعصاب سوئي): (بالا)

اين چشمه در شهر سرعين و در جنب آبگرم «ساري سو» واقع شده است. ارتفاع چشمه از سطح دريا 1950 متر و چشمه در کف دره قرار دارد. دبي آن در حدود 5 ليتر در ثانيه و داراي جرياني دائمي و متغير با فصول و نيز به صورت جوشان در سطح زمين پديد آمده است. دماي آب حوضچه در حدود 44 درجه سانتيگراد و رنگ آن بي رنگ و مزه اي شبيه گس دارد. از آنيون هاي مهم آن سولفات، کلرور، بيکربنات و کاتيون هاي قابل توجه آن سديم، پتاسيم و منيزيم مي باشد. PH آب در حدود 2/6 و هدايت الکتريکي آن براي 20 درجه حرارت 1300 است. نوع آب آن از نوع کلروبيکربناته سديک است.

يکي از آبهاي مورد استفاده براي تسکين دردهاي روماتيسمي و نيز آرامش دهنده اعصاب و روان مي باشد.


آب معدني ارجستان: (بالا)

روستاي ارجستان در 21 کيلومتري غرب اردبيل واقع است. در مرکز روستا و نيز در حومه آن چند چشمه آب معدني سرد و گاز دار وجود دارد. از اين آب معدني به دو صورت آب معدني بسته بندي شده در قالب بطري هاي يک و نيم ليتري توسط کارخانه آب معدني مس کو و همچنين به صورت چشمه اي دائمي که روي مظهر آب حوضچه اي سيماني سرپوشيده ساخته شده که آب آن بعد از پر شدن حوضچه به وسيله لوله اي در قسمت شرقي به بيرون سرازير شده و مورد استفاده اهالي و گردشگران قرار مي گيرد. آب معدني داراي آب سرد بي بو با مزه گس گازدار بوده، که به صورت نوشيدني طبيعي و مفيد از آن استفاده مي کنند. دماي آب در حدود 10 الي 15 درجه سانتي گراد و آنيون هاي آن کلرور، بيکربنات و کاتيون هاي مهم آن کلسيم، منيزيم و پتاسيم مي باشد. داراي گاز کربنيک بوده و داراي منشاء آب معدني نيمه عميق مي باشد.


آبگرم ساري سو: (بالا)

اين آبگرم در شهر سرعين واقع شده است. دبي آن در حدود 5 ليتر در ثانيه و جريان آب به صورت دائمي و متغير در فصول مختلف است. دماي آب در حوضچه اول 47 درجه سانتيگراد و بودار و رنگ آن کمي مايل به سبز پسته اي است و مزه آب هم کمي ترش مي باشد. آنيون هاي آن سولفات، کلرور، بيکربنات و کاتيون هاي آن سديم، پتاسيم و منيزيم مي باشد. هدايت الکتريکي آن براي 25 درجه حرارت 1290 و PH  آن در حدود 2/6 و تيپ آب از نوع کلروبيکربناته سديک مي باشد.

براي دردهاي روماتيسمي، مفصلي و به طور کلي براي تسکين دردهاي عضلاني اثرات سودمندي دارد.


آبگرم حمام شفا: (بالا)

حمام شفا در شهر سرعين واقع شده است. آب اين حمام از چشمه اي با آبدهي 5 ليتر در ثانيه تأمين مي گردد. دماي آب در حدود 40 درجه سانتي گراد و ظاهر آن کمي کدر، ترش مزه و بيرنگ و بي بوست. آنيون ها و کاتيون هاي مهم آن بي کربنات، کلرور، سديم، کلسيم مي باشد. هدايت الکتريکي آن براي 25 درجه حرارت 1300 و PH آن 5/6 است. آب اين چشمه در رديف آبهاي معدني کلروبيکربنات سديک قرار دارد.

از آن براي درمان مفاصل، تسکين بيماريهاي عصبي و امراض جلدي استفاده مي شود.

جاذبه هاي گردشگري شهر توريستي سرعين

روستاي ويلادرق: (بالا)

روستاي ويلادرق در فاصله چهار كيلومتري شمال غرب شهر سرعين قرار دارد. منطقه ويلادرق علاوه بر دارا بودن آبهاي معدني از طبيعتي زيبا و ديدني برخوردار است. آبها معدني سرد اين منطقه در درمان امراض پوستي، كليوي و اعصاب بسيار موثر است.


مجموعه توريستي – ورزشي آلوارس: (بالا)

پيست اسكي آلوارس در فاصله 12 كيلومتري روستاي آلوارس و 23 كيلومتري شهر سرعين واقع شده است. ارتفاع 3200 متري اين منطقه از سطح دريا باعث شده است كه اغلب ماه ها (بين 6 الي 8 ماه) پيست اسكي آلوارس پر برف باشد.

نمايي از پيست اسكي آلوارس سرعين

نمايي از پيست اسكي آلوارس سرعين

علاوه بر جاذبه هاي زمستاني پيست اسكي آلوارس، بايستي به جاذبه هاي بهاري و تابستاني اين منطقه نيز اشاره كرد. هواي معتدل و خنك در اوج گرماي تابستان، دشت هاي وسيع از گل هاي رنگارنگ نظير شقايق كوهي و گل هاي ختمي و نيز قرار گرفتن در مسير صعود به قله سبلان، تنها گزيده اي از جاذبه هاي كم نظير اين منطقه است كه سالانه گردشگران زيادي را براي گذران اوقات تفريح خود، جذب مي كند.

پيست اسكي آلوارس، جهت ارائه خدمات بهتر به گردشگران و ميهمانان گرامي امكاناتي به شرح زير را فراهم آورده است:

الف) احداث جاده اي آسفالت به طول 32 كيلومتر تا پاي پيست اسكي

ب) نصب و راه اندازي دستگاه تله سي ايژ به طول 1250 متر

ج) نصب و  راه اندازي تله اسكي جهت استفاده علاقه مندان

د) دو باب ايستگاه كلاس آموزش اسكي

ه) مهمانسرا و رستوران

 اگر مايليد براي خودتان، يا تبليغ محصولات شركتتان، سايت اينترنتي داشته باشيد، از اين صفحه بازديد كنيد.                                                     پشتيباني فني و مشاوره برای طراحی سایت: 09108342644
معرفي استان | معرفي هتل اترك سرعين | اطلاعات رزرواسیون مقالات مديريت | گالري عكس | گالری فلشِ عکسهای مجتمع | دانلود فيلم تبليغاتي مجتمع | تور مجازي مجتمع | تماس با ما
 تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه تولید محتوای اردبیل وب بوده و بر اساس ماده ۲۳ قانون حمایت حقوق مولفان، هرگونه کپی برداری از آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

 تمامی خدمات و فعالیت‌ های این وب سایت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
 طراحي، راه اندازي و پشتيباني: گروه تولید محتوای اردبیل وب